Böjte Csaba Almádiban

VI. alkalommal jött Csaba testvér Balatoni Csillagösvény missziós körútra a Magyar Örökség díjas Marosszéki Kodály Zoltán Gyermekkarral. Idén Balatonfűzfőről látogatták sorra az északi part településeit. Pénteken Balatonalmádiban a Hungarikum Fesztivál színpadán Keszey János polgármester és Gyenes Ákos a Turisztikai Egyesület elnökhelyettese Csaba testvérrel nyitotta meg a színvonalas eseményt, az énekkar ezt követően hangversenyt adott. Ezután 19 órára a Zenepavilonhoz várták a hívőket és érdeklődőket szentmisére. A szabadtéri istentiszteletet Böjte Csaba, Szabó János plébánossal közösen mutatta be, míg az énekeket a gyermekek hangja színesítette. A szentmise a Szent Imre Plébánia EFOP 1.3.5-16-2016-00503 pályázatából valósulhatott meg Beszédében Böjte Csaba atya a családok évével kapcsolatosan elmondta, Jézus Isten ajándéka, akinek vigasztaló, gyógyító, bátorító a szava. Körülötte az emberek jobbak, többek, gazdagabbak lesznek. Mi mindannyian Isten képmására születtünk, evidens tehát, hogy a mi feladatunk, életcélunk mi más lehetne, mint hogy ajándékká váljunk. Isten azért találta ki a házasság intézményét, hogy a házastársak egymásnak Isten ajándékai legyenek. Hogy Isten a házastársa által simogassa meg férjének, feleségének a fejét, hogy fogja meg a kezét, hogy vigasztalja, hogy mellette legyen a nehézségben, gondban. Legyünk áldás a másik ember számára! Az Isten ráér, amikor szeretettel kerül kapcsolatba az emberekkel. Vajon mi is ki tudjuk mutatni a szeretetünket, szánunk időt a családunkra? Jókedv, játékos pajkosság, ráérős vidámság kell az életünkhöz. A szeretetünk az orvosság, amit annak adjunk, aki leginkább rászorul. Folytassunk párbeszédet, keressük ennek lehetőségét és ez által kerüljünk kapcsolatba embertársainkkal. A veszekedés helyett beszélgessünk és engesztelődjünk ki egymással. Akár üljünk le együtt pl. enni egy balatoni sült keszeget, és beszéljük meg a bennünk lévő tüskéket. Fontos, hogy az életünk legyen gyümölcsöző. Az életünk a másik ember számára hozzon értékes gyümölcsöt.