Pannonhalmi zarándoklat

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Balatonalmádi csoportja buszos zarándoklatot szervezett a Szent Imre plébánia segítségével Pannonhalmára.A csoport lelki vezetője Berkes Péter alsóörsi plébános volt és elkísért minket Vántus Gábor fűzfői kántor is. Az érdeklődés olyan nagy volt, hogy a nagybusz mellett az utolsó pillanatban egy plusz gépkocsit is be kellett állítani.A pannonhalmi apátságban Tóth Bálint 18 éves bencés diák várt ránk. Olyan felkészültséggel és lelkesedéssel vezetett minket, hogy másfél óra alatt, élvezetes formában, sok újdonságot megtudtunk az épületekről, szobrokról, a világörökség részét képező apátság történetéről. Lenyűgöző volt a könyvtár, a régi írásos emlékek és a csodaszép kegytárgyak. Rövid ebédszünet után az erdészethez tartozó lombkorona tanösvény következett. 14 méter magasból csodálhattuk meg a fák felett sétálva a panorámát. A Boldog Mór kilátóból minden égtáj nevezetességeit láthattuk, a korlátburkolatra írt feliratok informáltak minket. Az utolsó séta a gyógynövénykertbe vezetett, illatos levendulatelep és különleges gyógynövények között vezetett az utunk. Péter atya egy-egy pihenőnél szívesen beszélgetett a lelki táplálékra vágyókkal.Hazafelé megálltunk a pár napja nyílt Bakonybéli monostor látogatócentrumánál, ahol Simeon testvér fogadott minket és mutatta be a szerzetesek életét. “A monostor jel a világ számára, a közösség imádsága és önátadásuk megszenteli a teret és az időt. Így lesz a monostor Isten országának képe, a közösség pedig Krisztus visszatérését váró gyülekezet a földön.”Szép emlékekkel hazatérve hálásan köszönjük Szabó János plébánosnak a közösségépítő pályázat támogatását a buszköltséghez és Péter atyának a lelki vezetést.