2017 eseményei

Templomok éjszakája

A Honismereti és Városszépítő Kör idén is megszervezte a Kulturális örökség napján a Templomok éjszakáját. Miután az elmúlt évben a berényi templomokat járták végig, idén Almádi három templomát fűzték egy csillagfényes sétára.

Böjte Csaba és a gyermekkórus Almádiban

Az V. Balatoni Csillagösvény missziós körút keretében Böjte Csaba ferences szerzetes, a Magyar Örökség-díjas Marosszéki Kodály Zoltán Gyermekkar és újdonságképpen a Dévai Gyerekek látogattak el július végén immár ötödször Balatonalmádiba. Előző nap Csaba testvér Balatonfüreden a Koloska-völgyben szentmise keretében felszentelte a Gyermek Jézus - kegyhelyet. Ahogy korábban fogalmazott: „Szeretném a magyarság figyelmét az élet felé fordítani.

Kézműveskedés

2017. július 8-án jó hangulatú kézműves foglalkozás volt a plébánián. 15 órára minden anyuka megérkezett és azonnal nekiláttunk a papírok kiválasztásának, ami bizony nem volt egyszerű feladat. Ezután alapoztunk, pácoltunk majd a legkülönfélébb technikák

Templombemutatás Vörösberény

Május 30-án a Szent Ignác templom bemutatására került sor interaktív előadás keretében. A rendezvényen szó volt épített szakrális tereinkről, azzal a céllal, hogy a jövő nemzedéke a sajátjának érezze ezeket az értékeket, majd később ebből kifolyólag aktívabban bekapcsolódjanak

Nyugdíjas Klub Győrben

A Vörösberényi Nyugdíjas Klub 48 fővel Balatonalmádiból 2017.június 2-án pénteken gyönyörű időben megérkezett Győrbe a Duna kapuba. Itt várta a csoportot a Széchenyi István Egyetem Turizmus Tanszékének mesteroktatója, Csobayné Pintér Éva idegenvezető

Templomkertjeink jövője

A Római Katolikus Plébánia közösségi szerepvállalás erősítése című projekt keretében 2017. április 07-én 16.00 órától a Szent Imre templom kertjében Ferenczy Katalin és Fekete László vezetésével kilenc fő gazolt

Elsőáldozás

A Húsvétot követő vasárnapon volt Plébániánkon az elsőáldozás ünnepe. A hagyományokhoz híven külön szentmise keretében részesült az oltár Ajándékában ezúttal 32 harmadik osztályos kisgyermek.

Bérmálás

Húsvét III. vasárnapján -hasonlóan az elsőáldozáshoz- külön szentmise keretében 27 nyolcadik osztályos fiatal részesült a bérmálás szentségében, Dr. Márfi Gyula érsek atya által. A főpásztor láthatóan fáradtan érkezett egy előző ünnepségről, de a teli templom és a fiatalok láttán érezhetően felélénkült.

Zeneiskolai ki mit tud

2017. április 28-án a Balatonalmádi Kósa György Zenei AMI-ban második alkalommal rendeztük meg zongoristáink számára a Ki mit tud-ot. A már az előző tanévben kipróbált eseményt izgatott készülődés előzte meg a szervezés és a felkészülés oldaláról egyaránt.

Húsvéti futás

Április 29-én szombaton 10 óra előtt pár perccel a Szt. Erzsébet Ligetben Szakál Dániel képviselő úr köszöntötte a résztvevőket. Azokat a lelkes gyermekeket és felnőtteket, akik szeretik a sportot,