Kéttannyelvű kirándulás

A Zarándoklat a Tihanyi Bencés Apátsághoz című rendezvény keretében megismerkedhettünk az Apátság történetével. Először egy rövid kisfilm mutatta be az Apátságot, valamint az ott élő szerzetesek életét. Vezetett túránk során megismerhettük részletesen az Apátságban fellelhető ereklyékkel. Megtekintettük  alapító királyunk , I. András sírját. Az altemplom – királykripta – egyik legértékesebb középkori építménye a mai Magyarországnak. A gazdag díszítésű barokk templom annak a korszaknak a tanúja, amely a pusztulás után az újjáéledésről beszél. A templom művészeti alkotásai felhívták figyelmünket arra, hogy a földről tekintsünk az égbe.Találjunk megnyugvást, békét. Áhítattal tekintettük meg  a műalkotásokat, tisztelettel adóztunk azok előtt , akik ezt megőrizték számunkra. Megértettük azt is,  hogy több és nagyobb a világ annál, mint amit szemünkkel láthatunk. Zarándoklatunk során elgondolkodtatott mindannyiunkat a sokszor elhangzott jelmondat: Béke az érkezőknek, áldás a távozóknak!