Missziós kereszt

Az Eucharisztikus Kongresszus missziós keresztje május 13-án vasárnap Balatonalmádiba érkezik és 17-ig (csütörtökig) marad a helyi Szent Imre templomban. A hívek ez idő alatt az alábbi programokon vehetnek részt: Május 13. vasárnap 17.00 - Fatimai imaóra 18.00 - Ünnepi szentmise keretében a missziós kereszt fogadása Főcelebráns: Vitéz Ajtós József László prépost, kerületi esperes. Koncelebrálnak a Palotai esperesi kerület papjai. A szentmisén a Szent Imre templom kórusa mellett közreműködnek a "Zirci Fúvósok", Karácson Zoltán vezényletével. Május 14. hétfő 1 8.00 - a Vörösberényi Plébánia és Káptalanfüredi filiális egyházközség látogatása a missziós keresztnél. Imaóra és szentmise. Bemutatja: Szabó János plébános Május 15. kedd 18.00 - A Balatonalmádi és Vörösberényi imacsoportok, Rózsafüzér társulatok és a Máltai Szeretetszolgálat helyi csoportjának imaórája, majd szentmise. Bemutatja: Laposa Norbert balatonfűzfői plébános Május 16. szerda 18.00 - A Plébánia családos közösségének és hittanosainak imaórája, majd szentmise. Bemutatja: Csernai Balázs atya, a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Veszprém Főegyházmegyei referense. A Szent Imre templom a missziós kereszt ottléte idején mindennap délelőtt 10 órától nyitva lesz.