Szent Erzsébet köténye

A rászorulók számára hirdetett János atya ebédet a Szent Imre plébánia szervezésében 2018. december 26-án, Karácsony másnapján. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat balatonalmádi csoportja gyűjtötte össze azokat a magányos vagy nélkülöző embereket, akik örömmel jelentkeztek, hogy közösségben ünnepelhessenek. 1/2 11-kor kezdődött a szentmise a Szent Ignác templomban, majd 1/2 12-kor átvonultunk a Virág étterembe, ahol Szabó Tamás és felesége Katika finom ebéddel várt minket. Velük együtt 37 fő résztvevő volt az ebéden. János atya köszöntötte a megjelenteket, beszélt a karácsonyi ünnepről. Két karácsonyi dalt is elénekeltünk a rászorulókkal. Az ízletes ebéd után a hívek által hozott finomabbnál finomabb sütemények következtek, bőven jutott belőle, sőt haza is tudott mindenki vinni.